Pre športovcov

Tím v ImunoVital Centrum sa ako jediný na Slovensku zaoberá kompletnou diagnostikou všeobecnej a špeciálnej trénovanosti športovcov, zhodnotením ich zdravotného stavu a následnou liečbou alergických, imunologických aj pľúcnych ochorení.

Čo ponúka ImunoVital Centrum športovcom

 • Diagnostika všeobecnej a špeciálnej trénovanosti športovcov

 • Diagnostika a liečba problémov s alergiou a opakovanými ťažkosťami ako sú nádcha, kašeľ, vyrážky, ekzémy, hnačky, časté únavové stavy

 • Liečba ochorení dýchacieho ústrojenstva, ako je bronchiálna astma a ponámahová bronchiálna astma, prípadne ťažkosti s dýchaním a opakovaný kašeľ po fyzickom výkone

 • Liečba opakujúcich sa infekcií horných a dolných dýchacích ciest

 • Diagnostika a liečba dlhodobých vírusových infekcií, ako sú herpesy, afty, alebo stav po infekčnej mononukleóze, borelióze a iných infekciách

 • Diagnostika a liečba chronického únavového syndrómu

 • Diagnostika nežiadúcich účinkov potravín a nastavenie jedálnička športovcom s potravinovou alergiou, intoleranciou, celiakiou, histamínovou intoleranciou, a i.

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.

Katarína Bergendiová

Špecialistka na diagnostiku a liečbu športovcov

Klinický imunológ a alergológ. So športovým tímom sa ako lekárka výpravy zúčastnila:

Imunovital

LOH 2004 Atény

Imunovital

LOH 2008 Peking

Imunovital

ZOH 2010 Vancouver

MUDr. Tibor Hlavatý

MUDr. Tibor Hlavatý

Špecialista na vnútorné, všeobecné a telovýchovné lekárstvo

Telovýchovný lekár

Katarína Dedinská

MUDr. Katarína Dedinská

Na pozícii všeobecného lekára pre dospelých so zameraním na preventívne prehliadky v rámci pracovného lekárstva

Lekárka – telovýchovné lekárstvo v príprave

Skúsenosti pacientov s ImunoVital Centrom

Martina Moravcová

Zobraziť referenciu

S pani doktorkou sa poznáme už dlho, ale naša spolupráca na úrovni pacient – lekár vznikla po mojom prepuknutí autoimmuneho ochorenia – celiakie v roku 2007. Sužovali ma nie len závažné problémy s trávením a celkovou imunitou, ale pridružili sa mi aj problémy s dýchaním a vtedy mi diagnostikovala aj bronchiálnu astmu.

Pani doktorka, ktorá je bývalá kajakárka a v súčastnosti stále náružívá športovkyňa, dobre rozumie, čo všetko vrcholový športovec potrebuje a šport obnáša, a preto som jej počas aktívnej kariéry maximálne dôverovala a dôverujem jej radám aj teraz, keď chodím na pravidelné imunologické kontroly a vyšetrenia. Komunikácia s ňou je vždy priateľská a plná smiechu a to aj napriek nie vždy optimálnych výsledkoch testov. Vďaka jej pozitívnemu prístupu pacient odchádza s pocitom, že všetko zvládne.

Zuzana Rehák
Štefečeková

Zobraziť referenciu

S pani doktorkou sa pozname od roku 2005,kedy som mala dlhodobe problemy s dychanim a kaslom a vdaka roznym vysetreniam prisla na to,ze sa moja alergia rozrastla na bronchialnu astmu, s ktorou som sa aj vdaka nej naucila zit.

Odvtedy som v starostlivosti doktorky nielen na pravidelnych kontrolach pocas roka,ale aj v akútnych zdravotnych tazkostiach. Neraz ma pred dolezitymi pretekmi postavila na nohy a zaroven svojim nakazlivym smiechom naladila na spravnu vlnu.

Štefan Čuvala PhD.

Zobraziť referenciu

Katku som navštívil na základe odporúčaní svojich športových priateľov. Bolo to na jeseň 2011, kedy som mal po absolvovaní vytrvalostných pretekov značky „Ironman“. Mal som vtedy výrazne zhoršenú imunitu organizmu, kedy v krátkom slede som viackrát ochorel. Ja teda nemusím doktorov, ale Katke som sa odovzdal a plne jej dôveroval. Po komplexnej diagnostike ma nastavila na dlhodobejšiu liečbu.

Pol roka trvala intenzívnejšia liečba a ďalší polrok sme občasne doliečovali veci, ktoré nám pri diagnostike vyskočili. Po tejto skoro ročnej kúre som prakticky nebol chorý, a to je dnes koniec roku 2016. Katku považujem za top odborníka v oblasti a preto ju odporúčam aj mojim klientom zo športovej oblasti. Mnohým už pomohla a mnohým neustále pomáha, za čo jej patrí moje veľké ĎAKUJEM!

Veronika Velez-Zuzulová

Zobraziť referenciu

Je juniorská majsterka sveta v slalome z roku 2002, v sezónach 2004 a 2007 vyhrala európsky pohár v slalome. V sezóne 2010 vyhrala historicky prvé halové Majstrovstvá Európy v slalome vo francúzskom stredisku Amnéville. V rovnakej sezóne dosiahla zatiaľ najlepší úspech na zimnej olympiáde – Vancouver 2010 – jej v kanadskom stredisku Whistler priniesol v slalome pekné 10. Miesto. Najlepšie umiestnenie na seniorských majstrovstvách sveta dosiahla 14. februára 2015 v slalome v americkom stredisku Vail, keď skončila na 4. mieste  Na svoj prvý triumf v SP vo svojej obľúbenej disciplíne čakala do 29. decembra 2012, potom vyhrala ešte trikrát v sezóne 2016.

V roku 2007/2008 sa mi začali zdravotné problémy, ktoré som mala s kašľom a ťažkosťami s dýchaním (tzv. športová astma). Problém ma postihol dosť nevhod pár týždňov pred prvými pretekmi sezóny. Dosť dlho som sa trápila, ale pomohla  mi doktorka Bergendiová, ktorá je špecialistka na astmu a dosť so mnou komunikovala aj na diaľku cez email a dávala mi rady, ako by som sa mala v prípade takýchto problémov správať v budúcnosti. Momentálne som bez ťažkostí, ale vždy keď mám akútny problém konzultujem s dr. Bergendiovou.

Chcem sa objednať na vyšetrenie

Kontaktný formulár


  Do dvoch pracovných dní Vás budeme kontaktovať a dohodneme si termín stretnutia.  Cenník služieb
  Odporúčanie pre pacientov pred vyšetrením

  Vyšetrenia pre športovcov v ImunoVital Centrum

  Vyberte si naše špecializované pracovisko s vysoko vzdelaným a odborným personálom. Na vyšetrenie aj vďaka objednávke nebudete čakať.

  Lekárska prehliadka

  Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka športovcov po prekonaní COVID-19 + spiroergometria

  Prehliadka je zameraná na zistenie prípadných následkov po prekonaní COVID-19, hlavne čo sa týka funkcie pľúc a srdca. 130,- € Parametre na vylúčenie myokarditídy V poobedných časoch však nie je možné vykonať odber na vylúčenie myokarditídy. Protilátky proti COVID-19 Zhodnotenie imunologického statusu športovca – 15,00,-€ Online test na následky po prekonaní COVID-19 pre športovcov

  Celoročná alergia a možnosti liečby

  Alergické ochorenia

  Ak zatiaľ iba pozorujete príznaky alergie alebo ste alergikom, neváhajte sa obrátiť na ImunoVital Centrum. Zaoberáme sa diagnostikou a liečbou alergie u detí aj dospelých. senná a celoročná alergická nádcha potravinová alergia ekzém, urtika, kontaktné ekzémy alergia na hmyz

  spirometria v ImunoVital Centre

  Spirometria – funkčné vyšetrenie pľúc

  Spirometria nie je časovo náročné vyšetrenie, nevyžaduje špeciálnu prípravu pacienta, má veľkú výpovednú hodnotu a poukazuje na aktuálny stav a funkciu dýchacích ciest. Pomocou funkčného vyšetrenia pľúc diagnostikujeme a sledujeme priebeh pľúcneho ochorenia, napríklad pri bronchiálnej astme, chronickej obštrukčnej chorobe pľúc a iných. Výsledné hodnoty hodnotíme podľa noriem, ktoré sú závislé od pohlavia, veku, váhy […]

  NIOX

  NIOX – Vyšetrenie alergickej bronchiálnej astmy vydychovaným NO FENO testom

  NIOX – analýza NO (oxidu dusnatého) je veľmi citlivá metóda na stanovenie alergického zápalu v dýchacích cestách vo vydychovanom vzduchu. Jeho zásluhou sa podstatne zrýchlila diagnostika bronchiálnej astmy. Prístroj vie určiť z výdychu prítomnosť a množstvo oxidu dusnatého (NO), ktorý pľúca zdravého človeka vylučujú len v minimálnom množstve. Pri alergickom zápale tvorba NO stúpa, pričom pôvod má v […]

  Meranie sily inspiračného svalstva – POWER BREATHE

  Prístroj POWER-breathe je dýchací prístroj, ktorého cieľom je zvýšiť efektivitu práce dýchacích svalov, pričom využíva základné princípy záťažového tréningu. Pomocou dýchania cez POWER-breathe – niekedy nazývaný aj ako „činka pre bránicu“ – a jeho variabilný odpor vytvára záťaž voči nádychu, a tým zvyšuje svalovú silu a vytrvalosť respiračného svalstva.Meraním na POWER breathe určíme aktuálny stav […]

  Imunologické vyšetrenie

  Prejavmi imunologických ochorení sú poruchy obranyschopnosti s častými infekciami horných aj dolných dýchacích ciest, opakované infekcie urogenitálneho traktu, dlhodobé vírusové a bakteriálne ochorenia, stavy po infekčnej mononukleóze, lymskej borelióze a chronický únavový syndróm.

  infúzna liečba vitamínom C

  Infúzna liečba vitamínom C

  Vitamín C má úlohu nielen v prevencii mnohých ochorení, ale má aj významný liečebný potenciál.

  Oxygenoterapia, ImoVital Centrum

  Oxygenoterapia

  Oxygenoterapia je liečbou komplexnou, nepôsobí  iba  na chorý orgán, ale na celý organizmus.Oxygenoterapia – liečba kyslíkom je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácií primeraných dávok kyslíka.Podstatou je rovnomerné zásobovanie tkanív kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť a urýchliť regeneráciu síl, napr. po prekonaní choroby.Ďalej zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje […]

  Komplexný balíček na vyšetrenie potravinovej neznášanlivosti

  Komplexný balíček na zachytenie veľkého množstva príčin spôsobujúcich ťažkosti s trávením.

  Čo je laktát a ako využiť jeho krvné hladiny v tréningu?

  Športujete zdravo? Odpoveď vám prezradia naše nové balíky pre športovcov

  Balíky sú komplexné a zostavené tak, aby poskytli pohľad na celkový vnútorný stav organizmu a odhalili poruchy, ktoré by začatie fyzickej aktivity mohli negatívne ovplyvniť. Je vhodné ich absolvovať aj vtedy, keď športovec ešte žiadne problémy nepociťuje, teda v rámci prevencie.

  Zdravotnícky analyzátor zloženia tela – prístroj SECA mBCA 515

  Charakteristika Seca mBCA 515 je rýchla a spoľahlivá analýza telesnej kompozície (hmotnosť tuku, hmotnosť tela bez tukov, obsah vody v tele – extracelulárna a intracelulárna voda, hmotnosť kostrových svalov).  Vďaka svojej presnosti je vhodná na presnú kontrolu úspešnosti terapie a pomáha pri diagnóze množstva ochorení (obezita, diabetes, podvýživa, úrazy, športová medicína … ).

  Vysetrenie EKG, prevencia proti náhlej srdcovej smrti

  Súkromné: PREVENCIOU PROTI NÁHLEJ SRDCOVEJ SMRTI (NSS) – EKG – SDS TEST

  Termín náhla srdcová smrť (NSS) sa dnes objavuje v médiách najčastejšie v spojení so zvučnými menami mladých športovcov. Týka sa však všetkých vekových kategórií. V prípade mladých a perspektívnych ľudí je táto udalosť o to smutnejšia, že majú celý život pred sebou. Podstatný rozdiel je v tom, čo k NSS vedie. Naším úmyslom je, aby […]

  Preventívna prehliadka- potvrdenie pre štúdium na športové školy (gymnázia, FTVŠ)

  Preventívna prehliadka je určená pre pacientov, ktorí začínajú športovať alebo rodičia uvažujú o ich športovej činnosti. Prehliadkou získajú rodičia základný obraz o zdravotnom stave dieťaťa a vhodnosti športovať. Športová prehliadka je určená hlavne pre detské a mládežnícke kategórie, študentov a uchádzačov o štúdium na športových vysokých školách. Preventívna prehliadka poslúži aj ako základné potvrdenie pre športové kluby a […]

  Preventívna prehliadka registrovaných športovcov – ergometria

  Od začiatku roka 2016 je v platnosti nový Zákon o športe (Zákon 440/2015 Z.z.), s ktorým súvisí vykonávacia vyhláška č. 51/2015, ktorá definuje rozsah preventívnych prehliadok u vrcholových športovcov a talentovanej mládeže, ktorí majú povinnosť raz ročne absolvovať prehliadku na akreditovanom pracovisku telovýchovného lekárstva. ImunoVital spĺňa všetky požiadavky akreditácie. Základné interné vyšetrenie s podrobnou anamnézou je zamerané taktiež na riziko […]

  Preventívna prehliadka registrovaných športovcov -spiroergometria

  Od 1. 1. 2016 je v platnosti nový Zákon o športe (Zákon 440/2015 Z.z.) a s ním súvisiaca vykonávacia vyhláška č. 51/2015, ktorá definuje rozsah preventívnych prehliadok u vrcholových športovcov a talentovanej mládeže, kde je povinnosť jedenkrát ročne absolvovať túto prehliadku na akreditovanom pracovisku telovýchovného lekárstva. Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka vám poskytne informácie o tom, ako pracuje váš organizmus  v zaťažení. Prehliadku odporúčame absolvovať ak ste aktívny alebo […]

  Preventívna prehliadka rekreačných športovcov – ergometria

  Najväčší dôraz pri prehliadke rekreačných športovcov kladieme na vyšetrenie pohybového aparátu a zistenie prípadných porúch, ktoré by mohli našich klientov limitovať ako zo zdravotnej, tak výkonnostnej stránky. Záleží nám, aby naši klienti mohli naďalej športovať na rekreačnej alebo vrcholovej úrovni bez problémov a zdravotných rizík.

  Preventívna prehliadka rekreačných športovcov – spiroergometria

  Najväčší dôraz je pri preventívnej prehliadke je kladený na vyšetrenie pohybového aparátu a zistenie prípadných porúch, ktoré by mohli byť limitujúce ako zo zdravotnej, tak výkonnostnej stránky. Dve verzie kľudového EKG prevádzame pre zvýšenie citlivosti záchytu arytmií, ktoré sa niekedy objavujú v detskom veku alebo po námahe a je potrebné ich následne sledovať. Ambulancia športovej medicíny […]

  Chcem sa objednať na vyšetrenie

  Kontaktný formulár


   Do dvoch pracovných dní Vás budeme kontaktovať a dohodneme si termín stretnutia.   Cenník služieb
   Odporúčanie pre pacientov pred vyšetrením

   Odborné články k problematike diagnostiky a liečbe športovcov

   Intolerancia na potraviny
   Nežiadúce účinky na potravinyPre športovcovTelovýchovná ambulanciaVyšetrenie a diagnostika športovcov 04.05.2023

   Preventívne telovýchovno-lekárske prehliadky so zameraním na vylúčenie potravinovej neznášanlivosti

   Alergia a astmaPre športovcovTelovýchovná ambulanciaVyšetrenie a diagnostika športovcov 04.05.2023

   Preventívne telovýchovno-lekárske prehliadky na vylúčenie alergického ochorenia a bronchiálnej astmy

   Postcovidový syndróm u športovcov
   Pre športovcov 24.05.2021

   Post-covidový syndróm u športovcov

   Lekárska prehliadka
   COVID-19Pre športovcovTelovýchovná ambulanciaVyšetrenie a diagnostika športovcov 07.01.2021

   Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka športovcov po prekonaní COVID-19 + spiroergometria

   Tréning po prekonaní covid-19
   Pre športovcov 07.01.2021

   Ako začať trénovať po prekonaní COVID-19?

   Otužovanie
   Pre športovcov 04.12.2020

   Otužovanie a zdravie

   Vitamín D
   Poruchy imunityPre športovcov 26.10.2020

   Ako s vitamínom D v zime?

   bicyklovanie
   Pre športovcov 12.10.2020

   Aké zdravotné benefity prináša cyklistika?

   Elektrostimulačné prístroje Compex nezaťažujú srdce
   Pre športovcov 04.09.2017

   Compex: Jednotka vo svalovej elektrostimulácii

   Pre športovcov 22.08.2017

   Blahodarné účinky plávania

   Pre športovcov 17.08.2017

   Prečo je Sagan Saganom ?