Prinášame vám podcasty

Rozumieme vám, rozumieme aj psychike pacienta v týchto časoch a uvedomujeme si, že teraz každý reálne prežíva istý pocit straty – straty istôt, bezpečia, hoci nám nikto nič fyzicky vlastne nevzal. Bojíme sa o zdravie, o svojich blízkych, o deti a našich rodičov. Hodnotnými informáciami z úst lekára chceme pomôcť ľuďom znovu vybudovať pocit istoty, že svoje zdravie máme opäť vo svojich rukách. Budeme to robiť pomocou podcastov prinášajúcich najnovšie poznatky súčasnej medicíny a jej moderných odvetví – imunológie, alergológie a športového lekárstva, na ktoré sa špecializujeme.

Imunovital

Podcast Prečo bocian mešká je v réžií GYN-FIV, centra pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu. Vo svojich podcastoch predstavujú príbehy zo života svojich klientov, efektívnejšie a spontánnejšie reagujú na otázky spoločnosti ohľadom tém neplodnosti.

Prejsť na podcast

Diéta, stravovanie a imunita

Držíte diétu, detoxikujete, jete menej, skúšate proteinovú, paleo, vegan stravu, alebo vôbec nejete? V najnovšej epizóde nášho podcastu sa pozrieme na to, čo diéta urobí s našou imunitou a mikrobiómom.

Rozhovor s Eliškou Mintálovou

V najnovšej epizóde nášho podcastu sme sa porozprávali s úspešnou slovenskou kajakárkou, olympioničkou a zároveň našou pacientkou Eliškou Mintálovou. Ako jej športový výkon ovplyvňuje alergia a ako sa s ňou dá bojovať? Počúvajte nás a zostaňte zdraví.

Uterinné NK bunky

Uterinné NK bunky sú dôležitým hráčom v reprodukčnom procese a ich nesprávne fungovanie môže viesť k neplodnosti. Poruchy imunitného systému môžu zasiahnuť do reprodukčného systému na viacerých úrovniach. Téme uterinnych NK buniek sa venujeme v najnovšej epizóde podcastu Zdravie – až do vašich uší.

S alergiou až k vrcholovému športu

V ďalšej epizóde podcastu ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ vám prinášame vzácneho hosťa. Okrem pani doktorky Kataríny Bergendiovej, primárky Imunovital Centra sme sa porozprávali s mimoriadnou ženou, Zuzanou Rehák-Štefečekovou, ktorá je niekoľkonásobná olympijská víťazka v trape. Prezradí vám, ako je aj s imuno-alergickými ťažkosťami možné stať sa vrcholovým športovcom.

Imunita a šport

Športovcom sa často stáva, že ich telo a imunita dostanú veľkú záťaž a už nič je také, ako bolo predtým. Imunitu je preto potrebné liečiť a športom upevňovať. O tom, aký je vzťah medzi imunitou a športom sa porozprávame dnešnej epizóde podcastu ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ.

Ako zvládať imunitu a stres

Slovo imunita a obranyschopnosť sa v posledných rokoch skloňuje najmä v súvislosti s pandémiou. Imunita je každodenná opora nášho organizmu, bez ktorej sa žiť nedá. Stres je tu s nami každý deň a v dnešnom rýchlom životnom tempe sa mu len ťažko vyhneme. V ďalšej časti podcastu ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ vám prezradíme, ako zladiť týchto dvoch súputníkov.

Budovanie Imunity, stres a imunita, doplnky výživy a športová imunológia

Pozrite si videozáznam z nahrávania podcastu MUDrovačka s pani primárkou Imunovital Centra MUDr. Katarínou Bergendiovou, PhD. a MUDr. Borisom Majerom, PhD.

Budovanie Imunity, stres a imunita, doplnky výživy a športová imunológia

Vypočujte si podcast MUDrovačka s pani primárkou MUDr. Katarínou Bergendiovou, PhD. a MUDr. Borisom Majerom, PhD. Dozviete sa, ako správne budovať imunitu, ako správne nastaviť fyzickú aktivitu tak, aby sme si nevyčerpávali imunitný systém. Vysvetlíme si dve strany mince pojmu stres, preberieme aj postcovid, porozprávame sa aj o doplnkoch výživy a látkach na predpis, ktoré vedia posilniť imunitný systém pri infekčných chorobách. Povieme si viac o „5S“ imunologičky a čo je v životospráve najzásadnejšie.

Syndróm bakteriálneho prerastania čreva

Prinášame vám ďalší podcast ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ. Čože sa to deje v našom organizme kde sa črevá vychýlila z normálu a vy ste už urobili všetko možné. Zmenili ste stravovanie, zaradili ste probiotiká, jogurty a vaše vylučovanie je aj tak stále nepredvídateľné. V najnovšej epizóde podcastu o zdraví si rozoberieme tému syndróm dráždivého čreva. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Celiakia a intolerancia na lepok

Prinášame vám ďalší podcast ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ. Lepok je súčasťou chleba, pečiva či koláčov, no nie každý si ich môže dopriať bez následkov nielen na našu hmotnosť ale aj na trávenie. V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví rozoberieme, aký je rozdiel medzi celiakiou, alergiou na lepok a neceliakálnou gluténovou senzitivitou. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Rozdiel medzi alergiou na bielkovinu kravského mlieka a intoleranciou laktózy

Prinášame vám ďalší podcast ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ. Kedysi sme bez pohára kravského mlieka alebo kakaa nezačali ani deň, dnes už to s ním nie je také jednoduché. Niekoho nadúva, preháňa, niekto sa ho bojí úplne konzumovať, že vraj zahlieňuje. Ako to teda je sa dozviete v najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Nežiaduce potravinové reakcie a intolerancie

Prinášame vám ďalší podcast ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ. V tomto vydaní sa pozrieme na to, čím to je a čo sa deje v našom organizme, ako odhaliť a manažovať potravinovú neznášanlivosť, potravinové alergie a intolerancie. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Otužovanie a jeho vplyv na zdravie a imunitu

V tomto vydaní podcastu ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ sa dozviete, aký vplyv má otužovanie na naše zdravie, na imunitu a o tom, aké spôsoby otužovanie máme k dispozícii. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako stres ničí našu imunitu

Kto z nás nepozná stres v živote, to je šťastný človek a šťastná je i jeho imunita. V tomto vydaní podcastu ZDRAVIE – až do VAŠICH UŠÍ sa dozviete, čo znamená pojem imunita z lekárskeho hľadiska, akú úlohu zohráva v nej náš endokrino imúnny systém, aký je komplexný vzťah medzi imunitou, depresiou, smútkom a telesnými orgánmi. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Astma a alergia v gravidite

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví oslovíme s témou astma a alergia v gravidite budúce mamičky, a nielen tie, čo už nosia bábätko pod srdcom, ale aj tie, čo to iba plánujú a zároveň patria medzi alergičky. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Anafylaxia – celková reakcia organizmu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete, čo sa deje v organizme pri anafylaktickej reakcii, čo s ňou, čo mať po ruke a kedy. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Uštipnutie včelou, osou alebo iným hmyzom

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete všetko potrebné o uštipnutí včelou osou alebo iným hmyzom. Dozviete sa okrem iného aj to, aké typy alergických reakcií poznáme, ako znížiť riziko uštipnutia a ako postupovať po uštipnutí. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako vplýva obezita na plodnosť

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete, ako vplýva obezita na plodnosť. Je známe, že stúpa počet párov, ktoré majú problémy s otehotnením. Jednou z príčin je aj obezita, o ktorej vám doktorka Katarína Bergendiová povie viac. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako vplýva imunitný systém na plodnosť

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete o novom medicínskom odbore, ktorý pomáha ľuďom s problémami s plodnosťou. Priblížime vám reprodukčnú imunológiu, imunitný dozor a vysvetlíme, aké sú negatívne vplyvy imunitného systému na plodnosť. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako si zvýšiť imunitu počas jesene a zimy

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví sa dozviete, ako si posilniť imunitu. Prichádza jesenná a zimná sezóna, ktorá dá zabrať nášmu zdraviu. Imunitu si môžete posilniť pomocou takzvaného tréningu imunity piatich „S“, o ktorom vám povie viac doktorka Katarína Bergendiová. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Postcovidový syndróm u športovcov

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako je to s postcovidovým syndrómom u športovcov. Ako sa z neho môžeme poučiť? Kedy sa môžeme tešiť z plnohodnotných výkonov našich športovcov? Aké sú najčastejšie príznaky a fyzické problémy, ktoré prichádzajú po prekonaní Covid-19? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergia v období pandémie korona vírusu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, aká je diagnostika, prevencia a liečba alergických ochorení v čase epidémie COVID-19. Čo môžeme robiť my, aby sme v tomto vzťahu dokázali lepšie bojovať a zvíťaziť nad alergiami ale aj nad koronavírusom? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako športovať s alergiou a astmou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako viesť aktívny život aj napriek prejavom alergie a astme. Poradíme vám, ako zvládnuť outdoorové športy zdravo a bez ťažkostí. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako športovať po prekonaní COVID-19

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako športovať po prekonaní ochorenia COVID-19. Kedy začať s tréningom a aké zásady by mali športovci dodržiavať, aby bol návrat k športu bezproblémový? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Postcovid u športovcov

Ochorenie COVID-19 predstavuje výzvu aj pri hľadaní osvedčených postupov na bezpečný návrat k športu a tréningu po prekonaní COVID-19 pre športovcov, či už vrcholových, alebo amatérskych. Pozrite si záznam prezentácie o post Covide u športovcov.

Alergia a jej liečba špecifickou alergénovou imunoterapiou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako možno liečiť nielen príznaky alergie, ale aj jej príčinu. Zoznámime sa s liečbou špecifickou alergénovou imunoterapiou, jej formami a postupom liečby. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Vitamín D, jeho funkcie a dopĺňanie

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, prečo je vitamín D dôležitý a ako ovplyvňuje naše zdravie. „Slnečný“ vitamín D má veľký význam pre náš imunitný systém, no mnohé štúdie zistili, že vyše 59 % populácie má tohto vitamínu nedostatok. Ako môžeme vitamín D získať aj počas zimy? Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako správne cvičiť a športovať?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako správne cvičiť a na čo si dať pozor. Precenenie Vašich schopností totiž môže viesť k dlhodobým zraneniam. Dôležitý je tiež vyvážená strava a príjem sacharidov, minerálov i cukrov z prírodných zdrojov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, prečo je dôležitá aj preventívna telovýchovno-lekárska prehliadka. Zároveň priblíži riziká, na ktoré by ste si mali dať pozor a možnosti prípadnej liečby. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Sú výživové doplnky pre každého?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví je hosťom Tomáš Pagáč, vedúci oddelenia testovania a prevencie a dopingový komisár v antidopingovej agentúre Slovenskej republiky. Prezradí vám, aký vplyv majú výživové doplnky na vrcholových i rekreačných športovcov. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Imunita, zdravie a šport

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Olympijského podcastu prezradila, ako sa ochrániť pred vírusovými či inými ochoreniami. Okrem toho sa dozviete aj účinné spôsoby, ktorými posilníte imunitný systém. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Športujeme s bronchiálnou astmou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako športovať s alergiou a bronchiálnou astmou. Ozrejmí jednotlivé príznaky, príčiny vzniku aj samotnú liečbu. Zároveň objasní spôsoby liečby u rekreačného športovca. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako si poradiť s peľovou alergiou

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako si poradiť s peľovou alergiou. Vysvetlí príčiny jej vzniku a ako sa prejavuje. Taktiež objasní, ktoré faktory najviac ovplyvňujú našu odolnosť voči alergickým ochoreniam. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Aká je diagnostika a liečba bronchiálnej astmy?

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová prezradí, ako diagnostikovať a liečiť bronchiálnu astmu. Priblíži tiež jej prvé prejavy a ako postupovať v prípade, že máte na ňu nábeh. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Fyzioterapia pri bronchiálnej astme – ako správne dýchať

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám fyzioterapeutka Iveta Stanková prezradí, ako zmierniť bronchiálnu astmu. Vysvetlí tiež, čo je bránica a akú úlohu zohráva pri dýchaní. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako rozlíšiť alergiu od koronavírusu

V najnovšej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová ozrejmí, aký je rozdiel medzi alergiou a koronavírusom. Priblíži konkrétne príznaky oboch ochorení a na čo si dať pozor. Dozviete sa tiež účinné spôsoby liečby alergie. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Ako posilniť imunitu v období koronavírusu

V premiérovej epizóde nášho podcastu o zdraví vám doktorka Katarína Bergendiová porozpráva o najväčších slabinách imunitného systému. Dozviete sa, ako ho posilniť a ubrániť sa tak proti hrozbe vírusu COVID-19. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Alergia nie je obyčajná nádcha

Doktorka Katarína Bergendiová poslucháčom Rádia Express prezradila, ako sa stará aj o našich vrcholových športovcov, aby ich alergia nevyradila z hry. Okrem toho sa dozviete aj pár užitočných rád, ako sa správne stravovať. Počúvajte s nami a zostaňte zdraví.

Vyšetrenie na objednaný termín a bez čakania

Vyberte si termín a rezervujte cez Bookio a budete mať vyšetrenie bez čakania.

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami

Záleží nám na každom našom pacientovi bez ohľadu výberu poisťovne.