Skenar ako synonymum regenerácie
Liečba skenarom je elektroliečba, cieľom ktorej je odstránenie bolesti, zlepšenie psychickej pohody a posilnenie imunity. Športovci by po nej mali byť výkonnejší, odolnejší voči stresu, lepšie spať. Ak niečo liečba skenarom znižuje, tak je to únava, chorobnosť a telesná hmotnosť.
Koža dokáže vypovedať o tom, v akom stave je celý organizmus. Ak sa v ňom niečo „pokazí“, s istotou sa to odrazí práve na koži. Isté procesy, či už imunitné, emocionálne alebo biochemické sa môžu narušiť, ak dlhodobo prežívame stres, často užívame lieky od bolesti alebo antibiotiká. V takom prípade má telo „vhodnú pôdu“ pre vznik chorôb. O tom, že niečo nie je v poriadku, nám koža povie po svojom. Podľa toho, ktorý orgán je chorý alebo poškodený, koža v určitých zónach mení kapacitu, teplotu alebo cítime bolesť na mieste, ktorého sa dotkneme.
Skenar je prístroj, ktorý na organizmus pôsobí krátkymi impulzmi signálov s nízkou frekvenciou pri kontakte elektród s kožou. Funguje to tak, že stačí, aby sa elektróda dotkla kože a skenar hneď dostane informáciu o tom, ako na tom telo je. Jeho unikátna schopnosť spočíva v tom, že odošle telu impulzy podobné neuroimpulzom. Vďaka liečbe skenarom sa telo dostane do harmónie, naštartujú sa naše adaptačné procesy a organizmus sa uzdraví. Inak povedané, pomôže vrátiť telo do starých koľají, čiže presne tam, kde sa nachádzalo predtým, ako ochorelo. Terapia skenarom sľubuje metódu bez vedľajších účinkov a bolesti. Ide o príjemné masírovanie povrchu tela približne pol hodiny. Liečiť sa môžu všetci, bez ohľadu na vek a o túto terapiu by sa mali zaujímať hlavne ľudia, u ktorých predošlé liečebné postupy zlyhali alebo majú problémy chronického charakteru.
Škála chorôb a zdravotných ťažkostí, kedy je skenar účinný, je veľmi široká. Pomáha v prípade omrznutých nôh, pri reumatickej artritíde, ale aj pri Alzheimerovej chorobe. Dokáže vyhladiť vrásky, jazvy, poradí si s depresiami aj s úrazmi chrbtice. Úžasnou informáciou, ktorá asi poteší nejednu ženu je, že skenar podporuje chudnutie, nevyhnutný je však dôvod priberania, resp. nadváhy. Ak je ním porucha tráviaceho traktu, skenar by ju mal vyriešiť. Za pokus stojí siahnuť po liečbe skenarom aj pri ďalších diagnózach, hoci, ako lekári tvrdia, nevylieči všetko. Skenar pomáha aj pri bolestiach hlavy, silných migrénach, zápale trojklanného nervu, po mozgových príhodách aj detskej mozgovej obrne, ale aj pri astme, zápale priedušiek, rôznych alergiách, Crohnovej chorobe, zápaloch mechúra, obličkových kameňoch, nepravidelnej menštruácii, pri problémoch s otehotnením. Za zmienku stojí aj neodškriepiteľný fakt, že po liečbe skenarom mnoho ľudí vyzerá mladšie a energickejšie. Chce to však viac procedúr, nielen jednu.
Čo by mohlo zaujímať športovcov?
Skenar už pomohol mnohým, ktorých pohyblivosť chrbtice bola obmedzená. Následkom športovania ich bolela hlava a krk, mali stuhnuté ramená, bolesti v chrbtici alebo ich trápilo ochorenie svalov, artróza či reumatické bolesti. V prípade konkrétnych športových problémov skenar pomáha pri bolesti úponov šliach, syndróme tenisového lakťa, v prípade, že sa chce športovec rýchlo zregenerovať, ale aj pri iných úrazoch, ktoré so športom úzko súvisia. Patria sem rôzne zlomeniny, výrony a opuchy. Práca so skenarom vôbec nie je náročná. Tento „technický kúsok“ sa dá prirovnať k holiacemu strojčeku, ani to nie, pretože ho netreba ani napájať do elektrickej siete. Podobne ako biolampa, je maličký, takže na jeho prenos nebudete potrebovať kufrík, zmestí sa do kabelky.
Na jeho použitie nepotrebujete žiadne špeciálne prostredie. Jeho heslom je kedykoľvek, kdekoľvek. Základom je dať elektródy na problematickú časť tela. Sú modely skenarov, ktoré sú určené pre lekárov, no používať ho môže aj bežný človek bez medicínskeho vzdelania. Ich výhodou je viac funkcií a vyššia spoľahlivosť. Skenar vyvinul ruský neurológ Alexander Ravenko v 80-tych rokoch minulého storočia. Pôvodná myšlienka bola liečiť kozmonautov vo vesmíre. V 21. storočí už túto metódu poznali v Európe, Amerike, Austrálii aj v Afrike, pričom na Slovensku je známa približne desať rokov.