Biolampa – rodinný priateľ športovca - ImunoVital

Biolampa – rodinný priateľ športovca

Publikované 28.06.2017

Autor článku

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.

Klinický imunológ a alergológ

Technológia pôsobenia biolampy vychádza z jedného z najvýznamnejších vedeckých objavov minulého storočia – vynájdenia laseru. Rozsiahle klinické testovanie preukázalo celý rad pozitívnych účinkov fyzikálne modifikovaného svetla na ľudský organizmus. U viacerých indikácií je ale naviac veľmi dôležitá včasnosť a následne i pravidelnosť ošetrenia, ktoré síce trvá len zopár minút, no často aj niekoľkokrát denne. Biolampa uvoľní svaly, ale i upchatý nos, oddýchnete si, a to všetko bez toho, aby ste vôbec vytiahli päty z domu. Stačí si ju kúpiť a nosiť so sebou, napríklad aj v kabelke či ruksaku. Potom už ostáva jedine využívať každú voľnú chvíľu na to, aby ste sa prostredníctvom nej liečili.

Ako biolampa funguje?

Lieči nad povrchom kože. Energia, ktorá z nej vyžaruje, preniká do podkožných vrstiev, čím pomáha koži, svalom, nervom, žilám a podobne. Svetlo z nej podporuje regeneračné schopnosti tela a tým mu pomáha uvoľniť vlastný liečebný potenciál. Liečba biolampou je medzi športovcami mimoriadne obľúbená, no využívajú ju tiež lekári, či už reumatológovia, fyzioterapeuti alebo športoví lekári.

Aké má účinky biolampa

Podľa účinku na organizmus ju môžeme rozdeliť na tri hlavné smery pôsobenia

Analgetický účinok, ktorý je vnímaný ako potlačenie bolesti, nastáva vďaka prirodzenému pôsobeniu svetelnej energie na zníženie citlivosti nervových buniek v mieste priechodu polarizovaného svetla. Pri väčšej bolesti naviac prichádza k vylučovaniu tzv. endogénnych opiátov, ktoré sú spoločne s prirodzenou schopnosťou polarizovaného svetla likvidovať vlastný chorobný proces príčinou vysokej efektívnosti pri potlačovaní bolesti.

Protizápalový účinok nastáva vďaka pôsobeniu polarizovaného svetla na aktiváciu prirodzených faktorov, ktoré sa podieľajú na likvidácii zápalu. Svetelná terapia podporuje rozšírenie ciev, urýchľuje látkovú výmenu a tým umocní reakciu vlastného imunitného systému organizmu.

Biostimulačný účinok zvýšeného prísunu svetelnej energie výrazne podporuje a urýchľuje obnovu a zdravý vývoj buniek i poškodených tkanív.

Výhody používania biolampy pre športovcov

Mnohí športovci si ju nevedia vynachváliť. Je pre nich dôležitá, pretože ak nejaký sval bolí, biolampa dokáže túto bolesť zmierniť a okrem toho posilniť svaly a zlepšiť rozsah pohybu. Sú športovci, ktorým pomohla pri zápale šliach na zápästí, kedy si ňou stačilo svietiť na postihnuté miesto tri týždne. Iným zas pomohla na unavené úpony svalov z dlhodobej záťaže.
Pred výkonom, od ktorého športovec očakáva veľa, je dobrá desaťdňová liečba. Potom už dá koleno, šľacha či rameno skutočne pokoj. Biolampa však poľahky vylieči i chrípku – stačí si s ňou zopárkrát nasvietiť do nosa a tiež rôzne modriny a drobné odreniny. Podobne ale ako každá terapia, aj takéto liečenie si vyžaduje pravidelnosť.

Liečba biolampou nepredstavuje žiadny zložitý proces. Jej výhodou je, že ju možno použiť na rôzne časti tela a ošetrenie netrvá dlho, maximálne desať minút. Dôležitou informáciou je aj to, že nebolí, hoci niektorí športovci paradoxne zaznamenali počas prvej minúty svietenia väčšiu bolesť, tá však o malú chvíľu odznela. K ďalším výhodám biolampy patrí tiež zlepšenie mikrocirkulácie, harmonizácia metabolických procesov, posilnenie a obranyschopnosť tela a urýchlenie regeneračných a hojivých procesov celého organizmu. Výrobcovia biolámp sľubujú optimálne preniknutie svetla povrchom kože a žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Jedno je však isté. Po terapii biolampou je človek uvoľnený a pokojný.

Vyšetrenie na objednaný termín a bez čakania

Vyberte si termín a rezervujte cez Bookio a budete mať vyšetrenie bez čakania.

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami

Záleží nám na každom našom pacientovi bez ohľadu výberu poisťovne.