Kvalitné opaľovacie krémy na ochranu pokožky v lete

Publikované 03.06.2017

Autor článku

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.

Klinický imunológ a alergológ

My športovci sme zvyknutí hľadať to najlepšie, ak ide o športové náčinie. Sme ochotní investovať stovky eur do surfových dosiek, najnovších lyží, špeciálnej bežeckej obuvi či karbónového bicykla. Menej nároční však už bývame na stravu, ale napríklad tiež pri kozmetike. A to je škoda, pretože výkon môže pozitívne ovplyvniť aj taký detail, ako výber vhodného opaľovacieho krému.

V tomto období trávia atléti – bez ohľadu na disciplínu – stále viac času vonku, v lesoch či pri vode. Takí cyklisti alebo bežci sa namiesto krátkych tréningov vydávajú na viachodinové výjazdy či behy, pričom často ide o celodennú záležitosť. Namieste je preto myslieť nielen na to, či máte pri sebe dosť vody a namazanú reťaz, ale tiež na to, či je vaša pokožka dostatočne chránená pred slnečnými lúčmi. Súčiastku na bicykli vymeníte ľahko za novú, no ak ide o naše telo, taká možnosť bohužiaľ nie je. Pokožku treba pred slnkom chrániť a prečo nehľadať kvalitu a spoľahlivosť aj v tejto oblasti? Pre naše telo v tomto platí to isté, čo pre športové náčinie. Vážme si ho, starajme sa oň a ono sa nám za to odmení. Bude fungovať spoľahlivo a vyhneme sa tým zbytočným návštevám servisu.

V  slovenských predajniach dm-drogerie markt sú dostupné produkty s vysokohodnotným zložením a výhradne prírodnými minerálnymi ochrannými filtrami. Napríklad krém a mlieko na opaľovanie so schizandrou s OF 20, krém a mlieko na opaľovanie sensitiv s jojobou s OF 30, krém a tiež mlieko po opaľovaní pre dospelých a deti. Všetko sú to nové produkty v sortimente kontrolovanej prírodnej kozmetiky značky alverde.

Ako správne chrániť pokožku opaľovacím krémom

Keďže dôkladná starostlivosť a ochrana sú v prípade krému na opaľovanie rovnako dôležité ako optimálna znášanlivosť, obsahujú opaľovacie produkty kontrolovanej prírodnej kozmetiky alverde okrem hodnotných zložiek aj čisto prírodný minerálny ochranný filter. Ošetrujúce zloženie s hydratačnými látkami pôsobí proti vysúšaniu pokožky počas pobytu na slnku. Hodnotné rastlinné oleje ako sú jojobový olej a olej z broskyňových kôstok pokožku intenzívne ošetrujú a poskytujú jej dlhodobo príjemný pocit. Vyvážená kombinácia UVA a UVB širokospektrálnych filtrov a vitamín E ochraňujú pokožku a zabraňujú vzniku pigmentových škvŕn. Znášanlivosť je taktiež dermatologicky potvrdená.

Môžete si byť istý tým, že ide o kvalitu. Výrobky od alverde sú certifikované označením NaTrue vydávaným Medzinárodným zväzom pre prírodnú kozmetiku so sídlom v Bruseli. Touto značkou môžu byť certifikované len produkty, ktoré vyhovujú prísnym kritériám. Ako všetky ostatné produkty kontrolovanej prírodnej kozmetiky alverde, aj produkty ochrany pred slnkom neobsahujú silikóny, minerálne oleje, syntetické farbivá ani chemické konzervačné látky. Zložky výrobkov pochádzajú výhradne z biologického poľnohospodárstva, a preto sú pre pokožku bezpečné a prospešné.

Vyšetrenie na objednaný termín a bez čakania

Vyberte si termín a rezervujte cez Bookio a budete mať vyšetrenie bez čakania.

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami

Záleží nám na každom našom pacientovi bez ohľadu výberu poisťovne.