Zdravý domov bez plesní

Pre svoje deti chceme len to najlepšie. Snažíme sa pre ne variť zdravo, naobliekame ich, aby vonku neprechladli, bdieme nad ich postieľkami, keď sú choré. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, čo vaše dieťa dýcha? Nadmerná vlhkosť v domácnosti nie je ničím neobvyklým, a pokiaľ sa včas nerieši, môže spôsobiť nemalé zdravotné problémy. Predchádzať jej pritom nie je žiadna veda.

 

clanok11

Tichá hrozba pre zdravie

Plesne sú vláknité huby, ktoré produkujú spóry. Tie potom, podobne ako padáčiky z púpav, poletujú v ovzduší a spôsobujú problémy. Najohrozenejšie sú deti a ľudia s oslabenou imunitou. Plesne môžu zapríčiniť problémy dýchacích ciest, ale aj únavu, bolesti hlavy, alebo alergie.

„Plesne vo vnútornom prostredí ohrozujú naše zdravie. Môžu vyvolať alergické reakcie od obyčajnej nádchy cez rôzne ochorenia horných dýchacích ciest až po astmu. Dlhodobá prítomnosť plesní časom vytvára chronickú precitlivenosť organizmu a zhoršujúcu sa alergiu. V prípade priameho kontaktu hrozia ochorenia kože, najčastejšie ekzémy,“ varuje imunologička Katarína Bergendiová.

Ako sa popasovať s nadmernou vlhkosťou?

Prvé príznaky nadmernej vlhkosti v domácnosti môžu byť veľmi nenápadné, no o to sú viac nebezpečné. „Spočiatku som nadmernej vlhkosti nepripisovala veľký význam, keď som sa však poradila s odborníkmi, pochopila som, aké dôležité je nadmernú vlhkosť dostať pod kontrolu. Najmä ak máte doma malé dieťa, ktorého imunita je veľmi krehká, “ hovorí herečka Helena Krajčiová.

A pritom stačí dodržiavať iba pár jednoduchých pravidiel. „Znížiť nadmernú vlhkosť v domácnosti pomôžu aj jednoduché pravidlá – pravidelné intenzívne vetranie, správne vykurovanie, zapnutý digestor počas varenia a kvalitný pohlcovač vlhkosti. Ten používam práve v miestnostiach, ktoré sú nadmernej vlhkosti vystavené pravidelne,“ dopĺňa Helena.

Účinná prevencia v podobe pohlcovača

Vhodnou prevenciou sú aj pohlcovače vlhkosti, ktoré pohlcujú nadmernú vlhkosť a neutralizujú zápach vo vašej domácnosti. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° upravuje vlhkosť vzduchu na optimálnu hodnotu, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 40– 60 % bez spotreby elektrickej energie. Pohlcujúca tableta sa spotrebuje počas 2 – 3 mesiacoch v miestnosti s rozlohou cca 20 m2 v závislosti od úrovne vlhkosti vzduchu.

Výmena náplne je jednoduchá, do prístroja stačí vložiť novú tabletu, ktorá je vhodná aj do ostatných druhov pohlcovačov vlhkosti. Pohlcovač môžete umiestniť do pivníc, na povaly, do chát, garáží, kancelárií, kuchýň, skríň, kúpeľní, skladov, práčovní a pod. Ak vás pleseň predsa len prekvapí, odstráňte ju pomocou špeciálneho prostriedku Ceresit Stop Plesni. Pri rozsiahlych plesniach sa obráťte na odborníka.

Zdroj: http://www.pnky.sk/sport/detske-talenty-budu-trenovat-pod-dohladom-nasej-najuspesnejsej-plavkyne/http://najmama.aktuality.sk/clanok/235297/zdravy-domov-bez-plesni/

Vyšetrenie na objednaný termín a bez čakania

Vyberte si termín a rezervujte cez Bookio a budete mať vyšetrenie bez čakania.

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami

Záleží nám na každom našom pacientovi bez ohľadu výberu poisťovne.

Vytvorila marketingová agentúra Madviso.