Imunitu udržiavajte životosprávou pomocou piatich S, radí MUDr. Bergendiová

Zdravý imunitný systém sa udržiava aj zdravou životosprávou pomocou piatich „S“, odpovedala alergiologička a imunologička MUDr. Katarína Bergendiová, PhD. čitateľovi na otázku, aká je správna cesta pri odstraňovaní alergiologických príčin.

Spresnila, že dodržiavať päť „S“, znamená zdravú stravu, dostatok spánku, smiechu, športu a spokojný život v kruhu svojich blízkych, resp., posledné S by si mal každý doplniť podľa svojej potreby.

Lekárka na zvýšenie imunity odporúča niektoré voľnopredajné lieky, podľa jej slov sem patria aj výťažky z hlivy ustricovej, ktoré majú veľmi dobrý účinok. Tým, ktorých trápia alergie, odporúča vyplachovanie slanou vodou. „Zmyje alergény a zároveň sliznicu otužuje, takže je to pre alergikov výborné,“ skonštatovala Bergendiová.

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD. je lekárka s 20-ročnou praxou v pediatrii a klinickej imunológii a alergiológii. Pôsobila v Detskej fakultnej nemocnici na bratislavských Kramároch, v NÚTARCH Podunajské Biskupice a Pneumo-Alergo Centre. V januári 2014 založila nové Centrum pre klinickú imunológiu a alergiológiu – ImunoVital Centrum, kde aj pracuje.

Je držiteľka certifikátov kurzu prietokovej cytometrie a funkčnej diagnostiky a tiež medzinárodného certifikátu nového odvetvia športovej imunológie, ako jediná na Slovensku.

MUDr. Katarína Bergendiová je tiež od roku 2010 hlavnou organizátorkou konferencií Aby Šport Nebolel, ktorej cieľom je osloviť všetkých aktívnych rekreačných športovcov, trénerov, inštruktorov a všetkých, pre ktorých je šport neodmysliteľnou súčasťou ich života.

Zdroj: http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/311785-alergiologicka-katarina-bergendiova-bude-online-pytajte-sa/

Vyšetrenie na objednaný termín a bez čakania

Vyberte si termín a rezervujte cez Bookio a budete mať vyšetrenie bez čakania.

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami

Záleží nám na každom našom pacientovi bez ohľadu výberu poisťovne.

Vytvorila marketingová agentúra Madviso.